Extrakty z hub a jejich antioxidační a antimikrobiální působení

Extrakty z hub a jejich antioxidační a antimikrobiální působení

 

Volné kyslíkové radikály jsou vysoce reaktivní molekuly, které mohou, pokud jsou ve větším množství, způsobit poškození buněk, buněčné DNA, stojí za rozvoji degenerativních či nádorových onemocnění.

Neutralizátory volných kyslíkových radikálů jsou antioxidanty. Ty redukují možné oxidativní poškození. Antioxidanty jsou přirozené i syntetické. Důležitější jsou ty přírodní, které nemají karcinogenní účinky jako některé z těch syntetických butylovaný hydroxyanisol (BHA). Přírodními antioxidanty jsou vitamín C, E, glutation a mnohé další látky.

O houbách je známé, že mají antioxidační a antimikrobiální aktivitu. Má je i Boletus edubilis (hřib smrkový), Boletus aestivalis (hřib dubový) a Leccinum carpini (kozák habrový). Složkami, které plní roli vychytávačů volných kyslíkových radikálů, jsou např. fenoly, flavonoidy.

Tyto schopnosti byly testovány s využitím metanolového a acetonového extraktu z testovaných hub, přičemž se ukázalo, že acetonový extrakt byl účinnější. Pro porovnávání účinnosti neutralizace volných radikálů byla využita hodnota koncentrace extraktu, která sníží aktivitu volných radikálů o 50% – IC50. Čím menší hodnota, tím účinnější je výtažek, podávaná látka. Výtažek u Boletus edubilis byla hodnota IC50 = 4.72 μg/ml, Boletus aestivalis IC50 = 8.63 μg/ml, Leccinum carpini IC50 = 67.89 μg/mL. Vitamín C 4.22 μg/ml, BHA 6,42 μg/ml a vitamín E 62,43 μg/ml. Výsledky ukazují, že Boletus edubilis je jedním z nejsilnějších testovaných vychytávačů volných radikálů. Navíc má Boletus edubilis nejvyšší množství fenolických látek a flavonoidů z testovaných hub.

Krom schopnosti neutralizovat volné radikály mají houby i antimikrobiální účinky, i ty byly testovány.

Houbové extrakty byly použity na nebezpečné bakterie Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Pseudomonas aeruginosa, Enterococcus faecalis a houby Aspergillus flavus, Aspergillus fumigatus, Candida albicans, Paecilomyces variotii, Penicillium purpurescens.

Oba druhy extraktů, acetonový i metanolový, všech testovaných hub prokázaly výrazné protimikrobiální a protihoubové účinky, ale i zde byl silnější ten acetonový. Nejsilnější efekt na E. foecalis měl Leccinum carpini a oba její extrakty dokázaly inhibovat růst patogenních hub. I obě zbylé houby dokázaly inhibovat testované bakterie a patogenní houby.

Jejich antimikrobiální aktivita byla srovnána s antibiotikem streptomycinem a antimykotikem ketokonazolem. Oba druhy léčiv měly silnější efekt na patogeny než výtažky z hub. Je tedy možné podat menší dávku pro stejný účinek, ale na druhou stranu, antibiotika a antimykotika mají vedlejší účinky, které houby, ani při vyšších dávkách nemají.

V této studii se podařily ověřit dvě aktivity, které houby vykazují, a byly potvrzeny unikátní mnohostranné účinky hub.

Zdroj:

Kosanić M, Ranković B, Dašić M. Mushrooms as possible antioxidant and antimicrobial agents. Iran J Pharm Res. 2012; 11(4): 1095–1102.

 

Galerie k příspěvku

Přidejte komentář