Reishi a rozvoj aterosklerózy

Reishi a rozvoj aterosklerózy

Reishi je velice všestranná houba, co se možností jejího využití týká. Do tisíciletí je využívána v tradiční čínské medicíně pro své imunostimulační, protiinfekční, protinádorové, antioxidační a celkově posilující účinky. Je také potvrzeno, že dokáže snižovat hladinu krevního cukru či cholesterolu v krvi. Z těchto výsledků by se dalo vyvozovat, že může působit i proti rozvoji aterosklerózy. Zda je to pravda se rozhodli potvrdit vědci pod vedením Dr. Yamady.

Ateroskleróza je nemoc, která nebolí, může však způsobit vážné komplikace a být příčinou mnoha úmrtí. Již velmi mladí lidé mají změny na tepnách a cévách, které se postupem času zvětšují. Ve stěnách postižených tepen se rozvíjí zánět, kumulují se buňky imunitního systému, tukové částice, cévní stěna ztrácí pružnost, zvětšuje svou sílu, vytvářejí se aterosklerotické pláty, zužuje se cévní průsvit atd., může pak dojít k tepenným uzávěrům, vytvoření trombů a jejich vmetení třeba do mozkového řečiště.

Pokus Dr. Jamady spočíval ve využití 32 králíků, kteří byli krmeni tak, že strava obsahovala 1% cholesterolu po dobu 8 týdnů, což je dieta způsobující vznik aterosklerózy. Dle rozdělení do skupin pak každé z nich, krom jedné, bylo přidáno ke stravě mycelium z Reishi v různém procentu (1, 2, 4%).

Testovaly se hladiny cholesterolu v krvi během celého experimentu. Do jeho dokončení byli králíci usmrceni a sledovaly se změny na jejich aortě. Zda došlo k rozvoji aterosklerózy, jak vážné a velké byly léze atd.

Výsledky ukázaly, že u žádné ze skupin nelišila jejich hmotnost. Důležité ovšem je, že králíci, jimž byla podávána houbová mycelia, měli mnohem méně poškozenou aortu, tj. její stěnu. Poklesl aterosklerotický index, také agregace pěnových buněk, tj. makrofágů, jež pohltily částice LDL, v cévní stěně poklesla. Byl tedy zmenšen zánětlivý proces, který aterosklerózu provází. Kupodivu však nebylo potvrzené, že by mycelia Reishi snižovala u těchto králíků hladinu cholesterolu v krvi.

Jednoznačně tedy vědci potvrdili, že mycelia Reishi dokáží ochránit cévy před rozvojem aterosklerózy, a to dokonce v případě, že je subjekt krmen stravou, která ji vyvolává. Jakým způsobem k tomu ale dochází, se zatím neví. Ale je evidentní, že za tímto efektem nestojí snížení hladinu cholesterolu.

Zdroj:

Yamada T, Oinuma T, Niihashi M, Mitsumata M, Fujioka T, Hasegawa K, Nagaoka H, Itakura H.Začátek formuláře Effects of Lentinus edodes mycelia on dietary-induced atherosclerotic involvement in rabbit aorta. J Atheroscler Thromb. 2002;9(3):149-56.

 

 

 

Galerie k příspěvku

Přidejte komentář