Shiitake a regulace cholesterolu

Shiitake (Lentinula edodes, houževnatec jedlý) je dřevokazná houba, které ve volné přírodě roste hlavně v jihovýchodní Asii. Velkým pěstitelem houby je pak Japonsko. Plodnice Shiitake mají průměr cca 5−15 cm, klobouk je hnědý a šupinatý. Houba je nejen velmi chutná a je tedy součástí mnoha asijských pokrmů, ale je známá hlavně z tradiční čínské medicíny, která ji po staletí hojně využívá k léčbě mnoha zdravotních obtíží. V současnosti jsou s Shiitake prováděny mnohé pokusy i klinické studie. Výsledky ukazují, že Shiitake dokáže posilovat imunitní systém, zabíjet infekční patogeny, včetně těch houbových, rakovinné buňky, dodává sílu, zpomaluje stárnutí, posiluje regeneraci aj. Zatím nebyl zmíněn další účinek Shiitake, a to snižování cholesterolu v krvi.

V dnešní době je mnoho lidí, kteří trpí obezitou a mají zvýšenou hladinu lipidů v krvi. Ty stojí za mnoha civilizačními nemocemi. Nejčastěji jsou to nemoci kardiovaskulární, neboť se lipidy usazují v tepnách a způsobují aterosklerózu.

Vědci vytvořili studii, při níž využili krysy, které rozdělili do tří skupin, jedna dostávala normální potravu, druhá vysokocholesterolovou a třetí skupina pak vysokocholesterolovou dietu a Shiitake. Takto byly krysy krmeny 30 dní. Poté se analyzovaly krevní vzorky.

Výsledky odhalily, že u myší, které byly krmeny vysokocholestorolovou dietou došlo k nárůstu koncentrace lipidů v krvi, též došlo ke zvýšení jaterních enzymů, tedy ke zhoršení jaterních testů. Nelze opomenout také to, že se zvýšil oxidační stres, koncentrace volných radikálů, které urychlují degeneraci organismu a jsou též mutagenní a prorakovinné. Oproti této skupině měla skupina, jíž byla ke stravě přidána Shiitake, mnohem menší nárůst hladiny cholesterolu i triglyceridů, navíc nedošlo ani k výraznému poškození a zatížení jater. Dalším efektem pak bylo i snížení urey, cukrů i volných radikálů v krvi krys krmených vysokocholesterolovou dietou s Shiitake.

Studie tak potvrdila, že Shiitake disponuje hypolipidemickými, hypoglykemickými, hepatoprotektivními a antioxidačními účinky.

http://link.springer.com/article/10.1007%2Fs00394-016-1266-1

Galerie k příspěvku

Přidejte komentář