Shiitake v boji proti obezitě

Shiitake v boji proti obezitě

Shiitake patří mezi houby, která je častou součástí jídelníčku hlavně v oblasti východní Asie. Má výraznou chuť i aroma a je možné upravovat ji mnoha způsoby. Hlavně však je nutné vyzdvihnout její léčebné, nejen chuťové kvality. Shiitake je označována jako elixír života, houba dlouhověkosti. A podobně jako ostatní medicinální houby ovlivňuje a napomáhá při uzdravení z mnoha nemocí a neduhů.

Jednou z jejích vlastností je i schopnost snižovat hladinu krevních tuků a sloužit i jako prevence před nárůstem váhy, tedy vzniku obezity. Mechanismus, jakým tato houba ovlivňuje krevní tuky i váhu, se rozhodli odhalit vědci.

Při pokusu použili krysy, které krmili speciální dietou. Jednalo se o 40 krys, které byly rozděleny do skupin. Jedna dostávala vysokotučnou dietu, druhá skupina pak tutéž dietu, ale obohacenou práškem z shiitake v nízké dávce 0,7%, třetí skupina dostávala dávku 2% a poslední, čtvrtá skupina měla dávku 6%. Pokus trval 6 týdnů. Na konci pokusu byly krysy usmrceny, aby bylo možné odebrat krev a tkáňové vzorky.

U krys dostávajících vysokou dávku shiitake se zjistilo, že došlo k nárůstu hmotnosti jaterní tkáně, byť k nárůstu tělesné hmotnosti nedošlo. Je tedy možné poukázat na to, že shiitake zabraňuje velkému přírůstu váhy, ale je zde jiný faktor. Játra byla postižena steatózou, ztukovatěním, a to ve větší míře než u ostatních pokusných krys. Čím vyšší dávka shiitake, tím větší poškození jater. Všechny podávané dávky shiitake dokázaly snížit koncentraci fosfatidylcholinu a fosfatidyletanolaminu v játrech.

Výsledky tedy ukázaly, že za tím, že nedochází k nárůstu váhy při vysokotučné dietě, stojí fakt, že při podávání shiitake se kumulují triglyceroly v játrech, nikoli v tukové tkáni, krysa tak nenabírá na objemu, což ale způsobuje jaterní ztukovatění.

Takto extrémní stravu, jaké byly vystaveny krysy, ale nikdo nekonzumuje, není tedy třeba se obávat negativního účinku shiitake. V případě, že nekonzumujeme takové množství tuků, není možné, aby se akumulovaly v přemíře v játrech.

Shiitake tedy dokáže, aby nedošlo k nárůstu váhy, snížily se triglyceroly v krvi, ale vždy je něco za něco. Proto bychom si měli uvědomit, že je důležité se i správně stravovat.

Zdroj:

Dian Handayani, Barbara J. Meyer, Jiezhong Chen, Simon H. J. Brown, Todd W. Mitchell, and Xu-Feng Huang. A High-Dose Shiitake Mushroom Increases Hepatic Accumulation of Triacylglycerol in Rats Fed a High-Fat Diet: Underlying Mechanism. Nutrients. 2014; 6(2): 650–662.

 

Galerie k příspěvku

Přidejte komentář