Vliv hub na kosti, houby proti osteoporóze

Medicinální houby jsou využívány hlavně v Asii po tisíciletí k léčbě mnoha nemocí, je to např. v rámci tradiční čínské medicíny.

Medicinální houby jsou známé svými imunomodulačními, protirakovinnými, antiinfekčními, cholesterol snižujícími, antioxidačními účinky. Je jich samozřejmě mnohem více.

Autoři této studie vybrali houby, které by mohly mít vliv na osteoporózu. Jedná se o chronickou kostní nemoc, kdy dochází ke ztrátě kostních minerálů, řídnutí kostí. Ty se stávají křehkými a dochází velmi snadno ke zlomeninám, a to např. v krčku kyčelní kosti či obratlech. Léčbou je pak doplňování minerálů, remineralizace kostí či podávání jiných látek a hormonů zasahujících do metabolismu kostí. Výsledky však nejsou vždy dobré. Proto se hledají i další možnosti, jak osteoporózu léčit.

Mezi vybranými houbami byly Coriolus (Coriolus versicolor), Maitake (Grifola frondosa), Shiitake (Lentinula edodes) a hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus). Extrakty těchto hub přidávali k buněčné kultuře vytvořené z osteoblastů, tj. buněk, které tvoří kostní hmotu, a z osteoklastů, tj. buněk, které kostní hmotu odbourávají.

V další části studie pak vytvořili zvířecí model osteoporózy, jim podávali Maitake a Shiitake po dobu 42 dní a pak prováděli hodnocení hustoty kostní hmoty pomocí denzitomentrie a CT.

V buněčné kultuře se potvrdilo, že houbové extrakty nemají toxický vliv na buňky.

Coriolus, Maitake, Shiitake dokázaly snižovat aktivitu osteoklastů, a Shiitake navíc stimulovala aktivitu osteoblastů, ty více produkovaly osteokalcin.

U zvířat došlo k výrazné redukci ztráty kostní hmoty, pokud byly podávány extrakty z Shiitake a Maitake, a to v dlouhých kostech a obratlích.

Výsledky na buněčných kulturách i na laboratorních zvířatech dokládá, že extrakty z hub zamezují ztrátě kostní hmoty a podporují její tvorbu. Bylo by tedy možné je využít při léčbě osteoporózy.

Erjavec I, Brkljacic J, Vukicevic S, Jakopovic B, Jakopovich I. Mushroom Extracts Decrease Bone Resorption and Improve Bone Formation. Int J Med Mushrooms 2016; 18(7):559-69.

Galerie k příspěvku

Přidejte komentář